İmar Barışı Mühtarlara Anlatıldı.
14 Haziran 2018

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “İmar Barışı” uygulamaları bilgilendirme toplantıları İl Müdürümüz Uğur Korkmaz öncülüğünde düzenlenmeye başlandı.

İmar Barışı başvuruları 8 Haziran cuma günü itibari ile başladı. İmar barışı uygulamasının yürürlüğe girmesinin ardından vatandaşlarımız mevzuatlara aykırı yapıları için Yapı Kayıt Belgesi başvuruları yapabiliyorlar.

Mahalle muhtarları, Belediye personelleri ve Kaymakamlık personellerinin katıldığı toplantılarda, İmar Barışı uygulamalarının amacı kapsamı ve uygulama safhaları detaylı bir biçimde ilgileri ile paylaşıldı.  İmar barışına başvurular, sadece E-Devlet Kapısı uygulaması üzerinden online olarak gerçekleştirilebiliyor. Düzenlenen eğitimlerde E-Devlet portalından uygulamaları olarak İmar barışı başvurusu gösterilmiş ve katılımcıların başvuru ve imar barışı uygulamasına yönelik soruları cevaplanmıştır.

İlk etapta Karasu, Kaynarca, Kocaali ve Sapanca ilçelerinde gerçekleştirilen toplantılar, ilçe Kaymakamlıklarının temin edeceği mekânlarda tüm ilçelerimizde kısa sürede tamamlanacaktır. Diğer ilçelerimizde gerçekleştirilecek toplantılar da, aşağıdaki listede belirtildiği üzere gerçekleştirilecektir.

 

18 Haziran Pazartesi

Geyve

Taraklı

Erenler

Serdivan

19 Haziran Salı

Hendek

Karapürçek

20 Haziran Çarşamba

Ferizli

Pamukova

21 Haziran Perşembe

Arifiye

Söğütlü